Pokemon Master PMN & Pokemon Ustalarının Buluşma Yeri

The Isle of Armor DLC Yeni Bilgiler

Pokémon Sword & Shield oyunları için duyurulan iki DLC paketinden ilki olan The Isle of Armor hakkında bazı bilgilerin ve yeni görüntülerin paylaşıldığı tanıtım videosu yayınlandı. Tanıtım videosundaki en çarpıcı olay DLC için tarihin açıklanması oldu. İlk DLC paketi 17 Haziran'da geliyor.

Tanıtım videosunda gösterilen ve video sonrası ortaya çıkan bazı bilgiler şu şekilde:

 

 

- GALARIAN SLOWBRO: Psişik / Zehir türünde. Quick Draw isminde bir yeteneğe sahip. Yalnızca kendisinin yapabildiği Side Arm Smash isminde bir saldırısı var. Bu saldırı rakibi zehirlerken fiziksel ve özel hasar da vermektedir.

 

 

- GALARIAN ARTICUNO: Psişik / Uçuş türünde. Yeteneği Competitive.

 

 

- GALARIAN MOLTRES: Karanlık / Uçuş türünde. Yeteneği Berserk.

 

 

- GALARIAN ZAPDOS: Dövüş / Uçuş türünde. Yeteneği Defiant.

İki yeni Regi pokemon detaylandırıldı.

 

 

- REGIELEKI: Tür: Elektrik. Yeteneği Transistor. 

 

 

- REGIDRACO: Tür: Dragon. Yeteneği: Dragon's Maw

* Hidden abilityli başlangıç pokemonları (Grookey, Scorbunny ve Sobble) Pokemon Home'dan elde edilebilir durumda.

* Max Soup ismindeki bir eşya (çorba) bazı Dynamax pokemonlarını Gigantamax formlarına dönüştürebiliyor.

* Gigantamax Venusaur'ın G-Max saldırısı G-Max Vine isminde ve Çimen türü olmayan pokemonların 4 tur boyunca hasar almasını sağlıyor.

* Gigantamax Blastoise'in G-Max saldırısı G-Max Cannonade isminde ve Su türü olmayan pokemonların 4 tur boyunca hasar almasını sağlıyor.

* Gigantamax Urshifu (Single Strike Form) G-Max saldırısı G-Max One Blow, Gigantamax Urshifu (Rapid Strike Form) G-Max saldırısı G-Max Rapid Flow olarak isimlendirildiler ve rakip kendisi korusa sahi bu saldırı etkili olabiliyor. Urshifu'nun yeni yeteneği Unseen First, rakip kendisi korusa dahi saldırılabilmesini sağlıyor.

* Cram-o-matic ismindeki bir cihaz 4 farklı itemı tek ve güçlü bir itema dönüştürmeye yarıyor. DLC içerisinde farklı itemlar olacağı ön görülüyor.

* Armor Adası'ndaki Raid savaşlarından kazanılacak Armorite Ore ismindeki bir item ile Move Tutor'lardan yeni saldırı öğrenebilme hakkı tanınacaktır. Bu saldırılardan biri Burning Jealousy isminde. Ateş türü bir saldırı olan bu saldırı double savaşlarda iki rakibe de vurabiliyor ve stat artırımı yapan rakibi yakıyor. Diğer bir saldırı olan Grassy Glide ise Grassy Terrain sahada hakimken öncelik kazanan bir saldırı.

* 2.DLC olan The Crown Tundra'da Raid savaşlarından oluşan bir hikaye modunda 4 arkadaşınız bir arada ilerleyebileceksiniz. ayrıca Galarian Star Turnuvası ismi verilen bir turnuvaya katılabileceksiniz. 

İlk DLC paketi 17 Haziran'da çıkacak.

Diğer Haberler