Pokemon Master PMN & Pokemon Ustalarının Buluşma Yeri

Pokemon Turkey VGC Forum Açıldı

Pokemon Master olarak 10 yıldır Türkiye'deki Pokemon ustalarını bir araya toplamaya çalışıyor ve Türkiye'de Pokemonculuğu yaşatmak için çabalıyoruz. Bu çabalarımızda belki de en büyük paya sahip olan Pokemon Master Yaz Turnuvası'nı senelerdir düzenliyoruz. Bu yıl ki Pokemon Master Yaz Turnuvası sonrası turnuva katılımcıları ile ülkemizde VGC (Video Game Championship) etkinlikleri yapmayı ve ülkemizde Pokemon VGC'yi tanırma ve yayma kararı aldık. Bu neticeyle sitemiz üzerinde PMN TURKEY VGC FORUM'u kurduk. Bu forumda stratejiler konuşacak, maçlar yapacak ve VGC sohbetleri edeceğiz. Bir süre sonra uzun soluklu bir lig yapmayı da planlıyoruz. 

Türkiye'de Pokemon VGC'nin duyulmasını ve yayılmasını istiyorsanız, Pokemon'un competitive double savaşları ile ilgiliyseniz forumumuza bekleriz. 

VGC NEDİR?

VGC yani Video Game Championship, Pokemon'un resmi video oyun turnuvasının ismidir. Her yıl çeşitli ülkelerdeki bölgesel turnuvalar ile başlayan ve Ağustos ayında Amerika'daki dünya şampiyonası ile son bulan bir sezondur. Belli başlı kuralları vardır ve bu kurallar çerçevesinde katılımcılar maçlarını yaparak puan toplar ve dünya şampiyonu olmaya çalışır. 

Ülkemizde resmi olarak VGC merkezi yoktur. Olması için mücadelemizi başlatıyoruz...

FORUMA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

Diğer Haberler