Pokemon Master PMN & Pokemon Ustalarının Buluşma Yeri

Pokemon Home Güncellemesi Trade İmkanı Veriyor

Pokémon Home, geçtiğimiz günlerde geniş çaplı güncellemelerinden birini aldı. Bu güncelleme ile beklenen bazı yeni özellikler kazanan programa Pokemon Go bağlantısı hala gelmiş değil. 

Pokemon Home, The Pokemon Company tarafından Pokemon oyunlarındaki pokemonların bulut sisteminde saklanabildiği bir mobil programdır. Bu program hem Nintendo Switch'te hem de akıllı telefonlarda bulunur. Bu uygulama ile istediğiniz zaman Pokémon oyunlarındaki pokemonlarınızı bir bankada saklayabilirsiniz. Akıllı telefon uygulamasındaki GTS (Global Trade Station) ve Trade sistemleri (Room Trade, Friend Trade gibi) ile pokemonlarınızı diğer pokemon severler ile paylaşabilirsiniz. 

Uygulama ortaya çıktığında Friend Trade kısmı yalnızca Local (yerel) olarak çalışıyordu. Yani, trade yapacağınız arkadaşınız ile aynı ortamda olmanız gerekiyordu. Yeni güncelleme ile Friend Trade'in çok önemli eksikliklerinden biri kapatılmış oldu. Artık Friend Trade sistemi her yerdeki arkadaşınızla trade yapabilme imkanı tanıyor. Günlük 10 trade hakkı var fakat en azından böyle bir sorunun ortadan kaldırılması program adına çok iyi oldu.

Güncelleme ile bazı ufak sorunların giderildiği de duyuruldu. Fakat kullanıcıların en çok beklediği özelliklerden biri olan Pokémon GO bağlantısı hala sunulmadı. Niantic de bu konuda herhang bir açıklama yapmadı.

Diğer Haberler