Pokemon Master PMN & Pokemon Ustalarının Buluşma Yeri

Galarian Ponyta Tanıtıldı!

Geçtiğimiz günlerde Pokémon resmi Youtube kanalında yapılan 24 saatlik canlı yayında ortaya çıkan Galarian Ponyta, bugün yayınlanan video ile resmi olarak tanıtıldı. 

Pokémon Sword & Shield oyunlarında ortaya çıkan Galar formlar, Galar Kıtası'nda yaşayan, daha önce bildiğimiz pokemonların bazı şekil veya tür değiştirmelerine yönelik oluşan yeni formları oluyor. Daha önce Weezing, Zigzagoon, Linoone gibi pokemonların Galar formlarını görmüştük. Hatta Galar forma sahip olan bazı pokemonların evrim geçirip yeni pokemonların ortaya çıkmasına da şahit olmuştuk. 

Galarian Ponyta ise bu seriye dahil olan son pokemon oldu. Görünüşü ile dikkat çeken ve Pokémon severler tarafından beğeni ile karşılaşanan Galarian Ponyta, herkesin beklentisinin dışında Psişik türe sahip. Herkes onun Peri türünde olacağından emindi ama Game Freak bizi şaşırttı. Galarian Ponyta'nın bu forma geçmesine neden olarak da, Ponyta'nın Galar kıtasında yüzyıllar boyunca, ormanın derinliklerindeki yaşam enerjisine yakın bir şekilde yaşadığı için bedeninde böyle bir değişim olduğunu söylediler. Galarian Ponyta'nın Pastel Veil isminde bir de yeteneği var. Bu yetenek kendisinin ve takım arkadaşının zehirlenmesini önlüyor. 

Bedenindeki renkşi bölgelerin parlayıp çok güzel görüntüler ortaya çıkardığı Galarian Ponyta'nın evrimi olan Rapidash'in nasıl bir görünümde olacağı ve evriminin olup olmayacağı merak konusu olmuş durumda. 

Galarian Ponyta yalnızda Shield oyununda karşımıza çıkacak. Daha önce Sirfect'd'in Sword oyununa özel olduğu ortaya çıkmıştı, buna karşılık Galarian Ponyta'nın Shield oyununda yer alacağı duyuruldu. 

Galarian Ponyta resmi tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

 

Diğer Haberler